Dzień Drzewa

Wrzesień 27, 2017

Dzień Drzewa obchodzimy 10 października.

Jest to międzynarodowa i spontaniczna akcja sadzenia drzew,           a także promocji zieleni, mająca na celu zwiększyć świadomość ekologiczną w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach coraz więcej terenów zielonych zastępujemy betonowymi konstrukcjami, parkingami czy placami. Traci na tym nie tylko krajobraz, ale także człowiek, gdyż coraz mniej obcujemy z przyrodą, a coraz częściej żyjemy w zanieczyszczonych miastach. Zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom, śmieciom czy też hałasowi. Obchody tego dnia to także idealny moment na jesienny spacer z rodziną po parku czy lesie, zwłaszcza że w tym okresie spadają kasztany, z których dzieci robią ludziki.

Zapraszamy rodziców z dziećmi do wspólnej zabawy z okazji DNIA DRZEWA.

Prosimy o przyniesienie zdjęcia wybranego drzewa + praca plastyczna przedstawiająca owoc sfotografowanego drzewa

(forma dowolna) 😉  do dnia 6 października (piątek).

W dniu 10 października zorganizujemy wystawę fotograficzną w holu przedszkola.

Dzień PrzedszkolakaDzień Chłopca