DZIEŃ MARCHEWKI

Kwiecień 05, 2018

5 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy – przedszkolaki i panie, ubraliśmy się w kolor „marchewkowy” – kolor pomarańczowy. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie na pomarańczowej sali. Można się było dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce, a wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, zabawa orientacyjno – porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce a także robiliśmy marchewki-kukiełki. Na zakończenie wszystkie dzieci odpowiadały na pytania z quizu odnoszące się do wiadomości zdobytych w trakcie zabaw i prezentacji. W naszym jadłospisie znalazły się tego dnia: ciasto marchewkowe, surowa marchewka oraz sok z marchewki. W holu przedszkola pojawiła się OOOOGROMNA marchewka – fotobudka, gdzie przedszkolaki mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili :-):-):-)

ZajączekKonkursy