DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Maj 20, 2018

Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Na Święto Niezapominajki wybrano dzień 15 maja.W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”.My Święto Niezapominajki obchodziliśmy troszkę wcześniej, bo 14 maja. W naszym przedszkolu był to również „Dzień niebieski”. Przedszkolaki, jak i panie, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Panie przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody. Dzieci rozwiązywały zagadki o kwiatkach, bawiły się i tańczyły przy piosence „Zapominalska niezapominajka”, pokonywały „Niezapominajkowy tor przeszkód”, kolorowały „Niezapominajkowy przypominacz”. Na zakończenie wszystkie grupy przedszkolne zasadziły sadzonki wdzięcznych niezapominajek w przedszkolnym ogródku. Będą nam one przypominać, jak ważne jest dbanie o przyrodę.

Mamy nadzieję, że to urocze Święto Niezapominajki, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.

Dzień ZiemiZEBRANIE Z RODZICAMI 2018/2019