OBCHODY DNIA DRZEWA

Październik 10, 2017

OBCHODY DNIA DRZEWA

W naszym przedszkolu zaprosiliśmy rodziców z dziećmi do wspólnej zabawy z okazji DNIA DRZEWA.

Każde dziecko przyniosło zdjęcia wybranego drzewa razem z pracą plastyczną przedstawiająca owoc sfotografowanego drzewa. Pojawiły się rozmaite prace plastyczne od formy płaskiej aż do przestrzennej, w różnych technikach plastycznych; kreatywność dzieci i ich rodziców nie miała granic

W dniu 10 października zorganizowaliśmy wystawę fotograficzną w holu przedszkola. W tym dniu także, w każdej grupie odbyły się zajęcia dydaktyczne, których tematem były oczywiście DRZEWA.

Celem tej akcji było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat drzew i owoców drzew, takich jak: jabłko, gruszka, śliwka czy też kasztan, żołądź, szyszka a także ich znaczenia w środowisku; rozwijanie postaw proekologicznych i kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin. Dzieci poszerzyły swoje doświadczenia plastyczne, stosując różnego rodzaju techniki; pobudzały swoją wyobraźnię przez działalność plastyczną.

Była to „edukacyjna” zabawa, zarówno dla dzieci jak i rodziców

Dzień Chłopca,,Ach, ta Pippi”