Przedszkolacy Niepodległej

Listopad 09, 2018

Dzieci wraz z nauczycielami z Przedszkola nr 37 z os. Wichrowe Wzgórze włączając się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości swojej Ojczyzny przygotowały uroczystość z tej okazji, na którą zaprosiły dzieci z sąsiedniego przedszkola, rodziców i wszystkich mieszkańców osiedla Wichrowe Wzgórze.

Na sali widowiskowej w ODK Bajka przy uroczyście wystawionym poczcie sztandarowym o godz. 11:11 dzieci z Przedszkola nr 37 wraz z zaproszonymi gośćmi odśpiewały hymn narodowy – 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.  Po odśpiewaniu hymnu dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, oddając hołd wszystkim bohaterom, którzy oddali życie w walce o wolność Ojczyzny.

Potem przedszkolacy z biało-czerwonymi chorągiewkami dołączyli do „Łańcucha Wolności” – pochodu młodzieży z XX LO . Wspólnie przemaszerowali uliczkami osiedla w kierunku „osiedlowej górki”, gdzie czekała już orkiestra dęta.  Po wysłuchaniu krótkiego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry, w uroczystym nastroju z radosnymi uśmiechami powróciły do siedziby przedszkola.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJListopad – miesiącem Patriotycznym