ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

Maj 18, 2017

W tym tygodniu (08.05. – 12.05.) w grupie V „niebieskiej” realizowano temat „Zawody naszych rodziców”.

Znaleźli się wśród rodziców chętni, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zaprezentowali ją przedszkolakom :-))) Byli to: Pani Katarzyna Cisławska – mama Maksa (zawód informatyk) i Pan Tomasz Jeż – tata Jasia (zawód geotechnik) Dzieciom spotkania bardzo, ale to bardzo się podobały;-))), co będzie można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

W poniedziałek 8 maja spotkaliśmy się z tatą Jasia – panem geotechnikiem. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o tym zawodzie, zaśpiewaliśmy piosenkę geotechniczną, następnie udaliśmy się do ogródka przedszkolnego, gdzie zrobiliśmy baaaaardzo głęboką dziurę (ponad 1,70 m)odpowiednimi narzędziami geotechnicznymi. Na pamiątkę każdy otrzymał kartę pracy – kolorowankę, naklejkę i jeden z trzech rodzai gruntów (piasek, pospółka lub żwir).

We wtorek 9 maja spotkaliśmy się z mamą Maksa – panią informatyk. Oglądaliśmy różne części składowe komputera, uczyliśmy się ich nazw (próbowaliśmy choć niektóre zapamiętać ;-)), m.in.: płyta główna, procesor, RAM, wiatrak, klawiatura, myszka… Rozpoznawaliśmy części komputerowe za pomocą dotyku. Następnie w grupach przyporządkowaliśmy nazwy części komputera do odpowiedniego obrazka.

OLIMPIADA 12.05.2017r.Wycieczka „Nenufar Club”